Larnaka – auta do wynajęcia.

Larnaka – plaża, słońce, wakacje.

Larnaka – miasto na południowo-wschodnim wybrzeżu Cypru. Główny port lotniczy Cypru jest ulokowany w pobliżu tego miasta. W starożytności nazywało się ono Kition. Jest to trzecie co do wielkości miasto kraju.

Miasto, leżące nad brzegiem Morza Śródziemnego posiada niewielką plaże, wzdłuż której przebiega promenada, tętniąca życiem zwłaszcza w nocy, oraz rozległą i długą plażę poza promenadą. Obie są piaszczyste.

Miasto Larnaka zostało wybudowane nad starożytnym miastem Kition, które było bogatym portem morskim i głównym centrum handlu miedzią w rejonie morza śródziemnego a następnie twierdzą fenicką. Jej szczątki można do dzisiaj podziwiać w cykolopowych murach zrobionych z ogromnych bloków kamiennych i kompleksie świątyń mykeńskich z XII wieku p.n.e.

Do wielu atrakcji turystycznych a zarazem miejscem o dużej wartości religijnej i historycznej należy Meczet Hala Sultan Tekkie wybudowany ku czci ciotki Proroka Mohammeda, który zmarł na skutek upadku z konia, miejsce to stanowi ważne miejsce muzułmańskich pielgrzymek. Jego minaret wznosi się wśród gaju wysokich palm i cyprysów, migocząc jak fatamorgana na skraju Słonego Jeziora, ulubionego zimowego siedlisko flamingów i innych ptaków wędrownych.

Larnaka była też drugim domem Św. Łazarza, który mieszkał tutaj po swoim wskrzeszeniu a następnie stał się pierwszym Biskupem. Imponujący, X-wieczny Kościół Św. Łazarza w centrum miasta został wzniesiony nad grobowcem świętego i stanowi jeden z najdoskonalszych przykładów architektury bizantyjskiej na Cyprze.

Jeśli będziesz w Larnace to przejdź się wzdłuż wysadzonej palmami, nadmorskiej promenady zwanej “Phinikoudes” i obserwuj ludzi w jednej z wielu kawiarni lub restauracji z ogródkiem. Życie na Cyprze wygląda zupełnie inaczej niż w innych częściach Europy czy Świata. W pobliskiej marinie można też spotkać przyjazną społeczność lokalnych właścicieli jachtów oraz żeglarzy z całego świata.

Kolejną z atrakcji Larnaki to Fort Larnaka, który znajduje się na wybrzeżu przy południowym końcu promenady „Phoinikoudes”. W pomieszczeniach fortu zajmuje się obecnie muzeum, wystawiające przedmioty, związane z długą historią portu. Na podwórzu, szczególnie latem, odbywają się często różne wydarzenia kulturalne.

Wynajmij samochód w Larnace, zwiedzaj Cypr bo ten kraj warto zobaczyć.

Wynajem pokoi hotelowych w Larnace. Rezerwuj pokój.

Pogoda w Larnace:

[wp_google_weather city=”Limassol, Cyprus” temperature=”c” language=”pl” forecast=”1″]

Mapa Larnaki:

[mappress mapid=”33″]

Comments are closed.

1 Trackback to "Larnaka – auta do wynajęcia."

  1. on November 18, 2010 at 3:40 pm