Mapy internetowe i planowanie trasy podróży.

Mapy internetowe i planowanie trasy podróży.

Auta24.com – wynajem aut przygotowało małe zestawienie map internetowych. Znajdziecie tu kilka podstawowych map internetowych, które pozwolą wam znaleźć szukane miejsce lub zaplanować dojazd w wybrane miejsce lub zaplanować trasę wycieczki.

Zanim zaplanujesz trasę wynajmij samochód z Auta24.com !

Google Maps – Mapy Google.

Mapy Google to serwis z mapami dostępny za pomocą przeglądarki internetowej. W zależności od Twojej lokalizacji możesz wyświetlać mapy podstawowe i niestandardowe oraz informacje o lokalnych firmach, w tym lokalizacje, informacje kontaktowe i trasy dojazdu. Możesz klikać i przeciągać mapy, aby natychmiast wyświetlić sąsiednie sekcje. Możesz także wyświetlać, powiększać i przesuwać zdjęcia satelitarne żądanej lokalizacji.

Mapy Google znajdziesz pod adresem http://maps.google.pl

Popularne funkcje Mapy Google:

Kierunek – wyznaczanie tras dojazdu.

Street View – Widok Ulicy – W niektórych lokalizacjach w Mapach Google można wyświetlać zdjęcia na poziomie ulicy i poruszać się po nich.

Natężenie ruchu – Jeśli informacje o ruchu na autostradach w czasie rzeczywistym są dostępne na danym obszarze, zostaną wyświetlone nad daną autostradą w postaci kolorowych linii. Każdy kolor przedstawia szybkość ruchu pojazdów na drodze:

Kolor zielony: ponad 80 km/h

Kolor żółty: 40 – 80 km/h

Kolor czerwony: poniżej 40 km/h

Kolor szary: brak danych

Komunikacja publiczna – dla niektórych lokalizacji dostępne są dane dotyczące transportu publicznego oraz informacje o szacowanych kosztach przejazdu (tylko dla Stanów Zjednoczonych).

Bing Maps

Bing Maps (znany wcześniej jako Windows Live Local, Windows Live Maps, Virtual Earth i Live Search Maps) — należący do firmy Microsoft internetowy serwis z mapami drogowymi oraz zdjęciami satelitarnymi i lotniczymi, będący częścią wyszukiwarki internetowej Bing. Oprócz wyświetlania map i zdjęć, wyszukiwania miejscowości i dróg oraz wyznaczania trasy pomiędzy wybranymi punktami (również dla terenu Polski) usługa oferuje zdjęcia z lotu ptaka (Bird’s Eye), wysokiej rozdzielczości zdjęcia lotnicze wykonane pod kątem 45 stopni (dostępne dla ponad 100 miast w USA i 80 Europie – głównie w Wielkiej Brytanii i we Włoszech). Serwis jest regularnie aktualizowany o nowe dane.

Bing Maps jest dostępna pod adresem http://www.bing.com/maps

Map24

Map24 firmy Navteq to kolejna usługa mapy internetowej. Znajdziesz tam mapy 2D i 3D, wyszukiwarkę lokalizacji oraz wyznaczanie trasy dojazdu. W usłudze Dostosuj widok mapy możesz wybrać informacje i Punkty Zainteresowania (POI), które mają być wyświetlane na mapie. Bardzo przydatna mapa dla osób chcących zaplanować podróż.

Adres do strony Map24 to http://www.map24.com

Strony internetowe z mapami oraz planowaniem podróży to tak zwane Routeplannery jest to rodzaj programu komputerowego on-line (na stronie WWW) lub do pobrania i użytkowania off-line. W routeplannerach można obliczać ilość kilometrów pomiędzy jedną miejscowością a drugą, oglądać alternatywne rozwiązania trasy (jeśli dany routeplanner ma taką funkcję), a także m.in. dopasowywanie ilości przejazdów drogami płatnymi (np. autostradami), przepraw promowych, oraz drukowanie mapy i opisu trasy. Kilka z nich to:

Mappy

RAC Routeplanner

Comments are closed.