Ostrzeżenia dla podróżnych – listopad 2010.

Ostrzeżenia dla podróżnych – listopad 2010.

2010.11.30

Wenezuela – ostrzeżenia o opadach

Ministerstwo Spraw Zagranicznych ostrzega o możliwości wystąpienia utrudnień dla turystów udających się do Wenezueli. Padające od kilku tygodni tropikalne deszcze spowodowały największe od 11 lat powodzie, w wyniku których zginęło co najmniej 9 osób.

2010.11.24

Informacja o sytuacji w Korei Południowej

Wymiana ognia pomiędzy siłami Koreańskiej Republiki Ludowo-Demokratycznej i Republiki Korei wokół wyspy Yeonpyeong w dniu 23 bm. miała ograniczony zasięg i nie zmieniła jak na razie obiektywnych warunków bezpieczeństwa ludności cywilnej na terenie Republiki Korei. Ambasada RP w Seulu uważnie monitoruje sytuację 24 godziny na dobę i utrzymuje stały kontakt z władzami Republiki Korei oraz Ministerstwem Spraw Zagranicznych w Warszawie.

2010.11.06

Indonezja – zagrożenie klęskami żywiołowymi

Ministerstwo Spraw Zagranicznych zaleca obywatelom polskim udającym się do Indonezji powstrzymanie się od podróży w rejony sygnalizowanych w ostatnim okresie klęsk żywiołowych. Wskutek trwającej erupcji wulkanu Merapi na wyspie Jawie, komunikacja lotnicza ze stolicą Indonezji może być czasowo zawieszana.

2010.11.04

Tajlandia – zagrożenie powodziowe.

Ambasada RP w Bangkoku informuje, iż w ciągu ostatnich kilku tygodni w Tajlandii wystąpiły silne opady deszczu, które spowodowały obfite powodzie. W wyniku powodzi w kilkunastu prowincjach w kraju awarii uległy linie przesyłowe energii elektrycznej, jak również uszkodzone zostały drogi i tory kolejowe, co uniemożliwia transport.

Źródło:

Ministerstwo Spraw Zagranicznych

Rzeczpospolitej Polskiej

Comments are closed.