Ostrzeżenia dla podróżnych – Marzec 2011

Ostrzeżenia dla podróżnych – marzec 2011.

2011.03.25

Syria – ostrzeżenie przed zamieszkami

Z uwagi na napiętą sytuację wewnętrzną w kraju, Ministerstwo Spraw Zagranicznych apeluje do obywateli polskich przebywających w Syrii o zachowanie szczególnej ostrożności w miejscach publicznych oraz unikanie wszelkich demonstracji i zgromadzeń. Odradzamy podróże na południe Syrii w okolice miejscowości Daraa oraz do Latakii.

2011.03.18

Ostrzeżenie dotyczące sytuacji w Bahrajnie

W związku z zaostrzającą się sytuacją i wprowadzeniem stanu wyjątkowego na Bahrajnie, Ministerstwo Spraw Zagranicznych ponownie zaleca powstrzymanie się od podróży na Bahrajn do czasu uspokojenia się sytuacji.

2011.03.15

Sytuacja kryzysowa w Japonii – ostrzeżenie.

W związku z sytuacją kryzysową w Japonii Ministerstwo Spraw Zagranicznych stanowczo zaleca powstrzymanie się od podróży do tego kraju, z wyjątkiem sytuacji koniecznych, do momentu ustania bezpośredniego zagrożenia.

2011.03.15

Ostrzeżenie dotyczące sytuacji w Bahrajnie

W związku z napiętą i zaostrzającą się sytuacją na Bahrajnie, Ministerstwo Spraw Zagranicznych zaleca powstrzymanie się od podróży na Bahrajn do czasu uspokojenia się sytuacji. Jeśli pozwala na to sytuacja osobista i rodzinna osób przebywających na Bahrajnie, MSZ zaleca poważne rozważenie wyjazdu z tego państwa (drogą lotniczą) w możliwie najbliższym czasie.

2011.03.15

Ostrzeżenie dotyczące sytuacji w Republice Jemeńskiej

W związku z utrzymującą się napiętą sytuacją wewnętrzną w Republice Jemeńskiej, Ministerstwo Spraw Zagranicznych zaleca obywatelom polskim powstrzymanie się od podróży do tego kraju. W świetle eskalacji starć opozycji z siłami rządowymi, możliwe jest zagrożenie bezpieczeństwa cudzoziemców.

2011.03.03

Zawieszenie działalności Ambasady RP w Trypolisie

W związku z rozwojem sytuacji w Libii uniemożliwiającym zapewnienie niezbędnych warunków bezpieczeństwa i funkcjonowanie placówki, z dniem 3 marca działalność Ambasady RP w Trypolisie została czasowo zawieszona. Jednocześnie przypominamy, iż zgodnie z zapisami Traktatu z Lizbony każdy obywatel Polski może korzystać z opieki konsularnej pozostających na miejscu przedstawicielstw innych państw członkowskich Unii Europejskiej

 

Źródło:

Ministerstwo Spraw Zagranicznych

Rzeczpospolitej Polskiej

Comments are closed.