Ostrzeżenia dla podróżnych – październik 2010.

Ostrzeżenia dla podróżnych – październik 2010.

2010.10.27

Indonezja – zagrożenie klęskami żywiołowymi

Ministerstwo Spraw Zagranicznych zaleca obywatelom polskim udającym się do Indonezji powstrzymanie się od podróży na obszary sygnalizowanych w ostatnim okresie klęsk żywiołowych – wyspy Pangai Północny oraz rejonu wulkanu Merapi na wyspie Jawa.

2010.10.23

Haiti – epidemia cholery

W związku z wybuchem epidemii cholery na Haiti, Ministerstwo Spraw Zagrranicznych zaleca obywatelom polskim powstrzymanie się przed wyjazdami do tego kraju, w szczególności do departamentu Artibonite, w którym odnotowano najszybszy wzrost liczby zachorowań.

2010.10.04

Ostrzeżenie przed podróżami do Burkina Faso

W związku z rosnącym zagrożeniem terrorystycznym na terytorium Burkina Faso Ministerstwo Spraw Zagranicznych zaleca swoim obywatelom ograniczenie podróży do tego kraju do niezbędnego minimum. W przypadku konieczności wyjazdu ministerstwo zaleca zachowanie szczególnej ostrożności i stosowanie się do zaleceń miejscowych służb bezpieczeństwa.

2010.10.04

Ostrzeżenie przed podróżami do Mali

W związku z dużym zagrożeniem porwaniami cudzoziemców w krajach Sahelu, zwłaszcza na terytorium północnego Mali, Ministerstwo Spraw Zagranicznych zaleca obywatelom polskim powstrzymanie się od podróży w ten region.

Źródło:

Ministerstwo Spraw Zagranicznych

Rzeczpospolitej Polskiej

Comments are closed.