Ostrzeżenia dla podróżnych styczeń 2010

Ostrzeżenia dla podróżnych – styczeń 2011.

2011.01.30

Egipt – ostrzeżenie dla obywateli polskich

W związku z aktualną sytuacją w Egipcie, Ministerstwo Spraw Zagranicznych odradza podróżowanie do tego kraju do czasu uspokojenia sytuacji. Osoby podejmujące na własną odpowiedzialność i ryzyko decyzję o wyjeździe do Egiptu powinny uwzględnić wzrastające zagrożenie przestępczością pospolitą, pogarszające się zaopatrzenie oraz utrudnienia komunikacyjne.

W chwili obecnej bezpieczeństwo obywateli polskich przebywających w kurortach turystycznych w Egipcie nie jest zagrożone, jednak apelujemy do nich, by pozostawali w hotelach. Obywatelom polskim przebywającym w ośrodkach miejskich zaleca się zachowanie szczególnej ostrożności, ograniczenie do niezbędnego minimum obecności w miejscach publicznych oraz unikanie ewentualnych demonstracji i tłumnych zgromadzeń.

2011.01.26

Egipt – ostrzeżenie przed zamieszkami

W związku z napiętą sytuacją społeczną, w tym demonstracjami i protestami ulicznymi w głównych miastach Egiptu, Ministerstwo Spraw Zagranicznych zaleca obywatelom polskim udającym się do tego kraju zachowanie szczególnej ostrożności, zwłaszcza podczas odwiedzania miejsc publicznych, takich jak bazary, muzea, centra handlowe oraz unikanie miejsc ewentualnych demonstracji i tłumnych zgromadzeń.

2011.01.19

Australia – powodzie

W związku z powodziami w stanach Queensland i Victoria oraz północnej części Nowej Południowej Walii na terenie Związku Australijskiego zaleca się podróżującym do w/w rejonów dotkniętych klęską żywiołową wcześniejsze upewnienie się o stanie bezpieczeństwa i zaleceniach władz australijskich centralnych i stanowych.

2011.01.17

Wprowadzenie stanu wyjątkowego w Tunezji

W związku z wprowadzeniem w Tunezji stanu wyjątkowego Ministerstwo Spraw Zagranicznych stanowczo odradza wyjazdy do tego kraju. Obywatelom polskim przebywającym w tunezyjskich ośrodkach turystycznych zdecydowanie zaleca się powstrzymanie od jakichkolwiek podróży poza teren tych ośrodków.

2011.01.10

Zagrożenie uprowadzeniami w krajach Sahelu

W związku z zagrożeniem porwaniami cudzoziemców w krajach Sahelu, w tym zwłaszcza na terytorium Nigru, Mauretanii oraz północnego Mali Ministerstwo Spraw Zagranicznych zaleca obywatelom polskim powstrzymanie się od podróży w ten region.

2011.01.03

Egipt – bezpieczeństwo turystów

W związku z zamachem terrorystycznym na kościół w Aleksandrii w dniu 1.01.2011 roku, Ministerstwo Spraw Zagranicznych informuje, że władze egipskie zaostrzyły stosowane przez siły porządkowe środki ostrożności. Nie wprowadzono jak dotąd żadnych ograniczeń dla turystów.

Źródło:

Ministerstwo Spraw Zagranicznych

Rzeczpospolitej Polskiej

Comments are closed.