Pomoc

Wynajem Aut – Pytania i Odpowiedzi.

Warunki i Regulamin Wynajmu Samochodów.

Gdzie znajdę Warunki I Regulamin Wynajmu Samochodów ?

Warunki i regulamin wynajmu samochodów jest różny w zależności od kraju wynajmu, od wypożyczalni samochodów oraz wypożyczanego samochodu. Podczas procesu rezerwacji klikając na link (RATE DETAILS) znajdziesz informacje na temat Warunków i Regulamin Wynajmu Samochodów. Kolejnym miejscem gdzie znajdziesz Warunki Wynajmu jest trzeci etap procesu rezerwacji gdzie znajduje się link do (Rental Conditions) w dolnej części strony.
Warunki wynajmu znajdują się także na potwierdzeniu rezerwacji które powinieneś mieć ze sobą podczas odbioru samochodu.

Płatności

Jak mogę zapłacić za moją rezerwację ?

Do dokonania płatności za rezerwację akceptowane są karty Visa, Visa Delta, Visa Electron, Mastercard oraz Maestro/Laser. Proszę pamięć że podczas odbioru samochodu będzie wymagana wpłata depozytu za samochód, jest to blokada tej kwoty na karcie kredytowej kierowcy. Musisz mieć kartę kredytowa podczas odbioru samochodu, depozyt gotówkowy, karty Maestro, Switch oraz karty debetowe takie jak Visa Elektron nie są akceptowane.
Lista akceptowalnych kart przez wypożyczalnie samochodów znajduje się w Warunkach i Regulaminie Wynajmu Samochodów.

Dokonywanie zmian w rezerwacji.

Czy mogę dokonywać zmian potwierdzonej rezerwacji ?

Tak. Musisz znać tylko numer swojej rezerwacji. Aby dokonać zmian należy wejść na stronę
http://www.cartrawler.com/portal/portal.asp?affiliateId=1〈=UK
Proszę pamiętać iż podczas dokonywania zmian nie możemy zagwarantować takich samych cen jak podczas oryginalnej rezerwacji. Ceny często ulegają zmianie i są ustalane przez wypożyczalnie samochodów.

Jak mogę dodać dodatkowego kierowcę do mojej rezerwacji ?

Dodatkowy kierowca może być dodany bezpośrednio w biurze wypożyczalni aut. Opłata za dodatkowego kierowcę pobierana jest również na miejscu. Wszyscy kierowcy muszą być osobiście podczas odbioru auta aby okazać prawo jazdy i podpisać umową najmu.

Jak mogę dokonać zmiany daty odbioru lub zwrotu auta.

Za pomocą strony http://www.cartrawler.com/portal/portal.asp?affiliateId=1〈=UK można dokonać zmiany daty i godziny odbioru lub zwrotu samochodu.
Proszę pamiętać iż podczas dokonywania zmian nie możemy zagwarantować takich samych cen jak podczas oryginalnej rezerwacji. Ceny często ulegają zmianie i są ustalane przez wypożyczalnie samochodów.

Anulowanie rezerwacji.

Zasady anulowania rezerwacji.

Częściowo opłacona rezerwacja ( gdy podczas rezerwacji został pobrany depozyt a reszta kwoty ma być zapłacona na miejscu ): Gdy anulowanie rezerwacji jest dokonane w ciągu 7 dni od daty dokonania rezerwacji i do 48 godzin przed godziną odbioru auta wszystkie wpłaty zostaną zwrócone. Jeśli anulowanie rezerwacji zostanie dokonane po 7 dniach od daty dokonania rezerwacji i do 48 godzin przed godziną odbioru auta wszystkie wpłaty z wyjątkiem opłaty rezygnacyjnej w wysokości 25 Euro zostaną zwrócone.
Jeśli anulowanie rezerwacji zostanie dokonane w czasie krótszym niż 48 godzin przed godziną odbioru auta żadne wpłacone środki nie zostaną zwrócone.

Rezerwacja opłacona ( gdy cała kwota zostanie przedpłacona ): Gdy anulowanie rezerwacji jest dokonane w ciągu 7 dni od daty dokonania rezerwacji i do 48 godzin przed godziną odbioru auta wszystkie wpłaty zostaną zwrócone. Jeśli anulowanie rezerwacji zostanie dokonane po 7 dniach od daty dokonania rezerwacji i do 48 godzin przed godziną odbioru auta wszystkie wpłaty z wyjątkiem opłaty rezygnacyjnej w wysokości 25 Euro zostaną zwrócone.
Jeśli anulowanie rezerwacji zostanie dokonane w czasie krótszym niż 48 godzin przed godziną odbioru auta zostanie pobrana opłata za 3 dni wynajmu auta.

Rezerwacja nie opłacona ( gdy cała płatność będzie dokonana na miejscu wynajmu auta ) : Nie jest pobierana żadna opłata rezygnacyjna.

Jak mogę anulować moją rezerwację ?

Aby anulować rezerwacje należy urzyć link umieszczony w mailu potwierdzającym rezerwacje.

Voucher – potwierdzenie rezerwacji.

Co to jest voucher i dlaczego go potrzebuję ?

Voucher – potwierdzenie rezerwacji jest to dokument wysłany emailem po dokonaniu rezerwacji. Wydrukuj go i przedstaw podczas odbioru samochodu aby potwierdzić dokonanie rezerwacji. Voucher jest również potwierdzeniem ceny wynajmu samochodu. Nie akceptujemy żadnych reklamacji o zwrot różnic w cenie jeśli nie przedstawiłeś swojego vouchera podczas odbioru samochodu.

Nie mogę znaleźć swojego vouchera. Jak mogę dostać jego kopię ?

Kopię vouchera – rezerwacji można uzyskać na stronie http://www.cartrawler.com/res/lookup.php
Pamiętaj aby mieć voucher podczas odbioru samochodu wraz z prawem jazdy i kartą kredytową.

Co jeśli nie wezmę vouchera ze sobą ?

Jeśli nie przedstawisz vouchera podczas odbioru samochodu cena wynajmu może być inna niż podczas dokonania rezerwacji. Voucher jest potwierdzeniem ceny wynajmu. Nie akceptujemy żadnych reklamacji o zwrot różnic w cenie jeśli nie przedstawiłeś swojego vouchera podczas odbioru samochodu.

Jakie dokumenty są potrzebne podczas odbioru auta ?

Zazwyczaj powinieneś mieć ze sobą

  • Voucher potwierdzający rezerwację.
  • Międzynarodowe Prawo jazdy. Prawo jazdy musi być wypisane alfabetem łacińskim.
  • Ważną kartę kredytową.
  • Jeżeli będzie dodatkowy kierowca to musi on osobiście przedstawić swoje prawo jazdy.

Dokładniejsze informacje sprawdź w Warunkach i Regulaminie Wynajmu.

Przekraczanie granicy i ograniczenia terytorialne.

Ograniczenia terytorialne i przekraczanie granicy znaczy że możesz nie mieć pozwolenia na wyjazd wypożyczonym autem po za granice kraju w którym jest wynajęty samochód. Dokładniejsze informacje dotyczące po jakich krajach możesz podróżować wynajętym samochodem znajdziesz w Warunkach Wynajmu. Dla upewnienia radzimy zadzwonić do wypożyczalni aut aby dowiedzieć się więcej na dany temat. Przekraczanie granicy wynajętym autem może być związane z dodatkową opłatą.

Paliwo.

Regulacje dotyczące paliwa ustalane są przez wypożyczalnię aut. Zazwyczaj stosowane są zasady: „odbieram pełny, zwracam pełny” lub „odbieram pełny – zwracam pusty”. Rodzaj stosowanej zasady jest podana w Regulaminu Wynajmu który znajdziesz podczas procesu rezerwacji.

Jakie są ograniczenia dla wieku kierowcy ?

Ograniczenia dotyczące wieku kierowcy są ustalane przez Wypożyczalnie samochodów. Ze względu na warunki ubezpieczenia ustalany jest minimalny i maksymalny wiek kierowcy. Szczegóły dotyczące wieku kierowcy znajdują się w Regulaminie Wynajmu. Niektóre wypożyczalnie samochodów stosują dodatkowe opłaty dla młodych lub starych kierowców w zależności od grupy wiekowej.

Ubezpieczenie

Co to jest Collision Damage Waiver (CDW) ?

Jest to rodzaj ubezpieczenia umożliwiające ograniczenie odpowiedzialności kierowcy na wypadek kolizji w wyniku, której doszło do uszkodzenia samochodu lub jego części do ustalonej kwoty w zależności od grupy samochodu. Ubezpieczenie to jest zazwyczaj wliczone w cenę wynajmu lecz proszę się dodatkowo upewnić co do szczegółów podczas odbioru samochodu z wypożyczalni aut. Ubezpieczenie to może nie obejmować uszkodzeń szyb, opon, podwozia, dachu i utraty kluczyków, np.: jeśli naprawa podwozia będzie całym kosztem naprawy.

Zalecamy też aby wybrać polisę Excess Insurance naszego partnera Mondial Insurance. Polisa ta pozwoli ograniczyć koszty na wypadek kolizji za 5.5 Euro za dzień.

Ubezpieczenie na wypadek kradzieży (Vehicle Theft Waiver).

Jest to rodzaj ubezpieczenie dzięki któremu ograniczona jest Twoja odpowiedzialność na wypadek kradzieży wynajętego auta. Ubezpieczenie to zazwyczaj wliczone jest w cenę wynajmu samochodu, proszę się dodatkowo upewnić co do szczegółów tego ubezpieczenia podczas odbioru samochodu z wypożyczalni aut.

PORADA: Auta24 – wynajem samochodów zaleca aby zdjąć identyfikator auta z kluczyków i trzymać go w bezpiecznym miejscu.

Uwaga. Jeśli wynajęty pojazd zostanie skradziony I nie możesz zwrócić kluczyków np: zostały skradzione, możesz zostać zobowiązany do zwrotu wartości pojazdu.

Co oznacza ubezpieczenie odpowiedzialności cywilnej (Liability Insurance) ?

Jest to ubezpieczenie ograniczające Twoja odpowiedzialność na wyrządzone szkody osobom trzecim lub za zniszczenia ich mienia. Zazwyczaj jest ograniczona do kwoty 1000000 Euro. Wysokość ubezpieczenia jest ograniczona znaczy to że za straty powyżej tej kwoty są ponoszone przez Ciebie.

Ubezpieczenie w razie wypadku/awarii samochodu.

Większość naszych stawek obejmuje ubezpieczenie na wypadek awarii, proszę sprawdzić szczegóły w Warunkach Wynajmu. Wszystkie wypożyczalnie aut korzystają z firm pomocy drogowej. O numer do pomocy drogowej pytaj podczas odbioru auta.

Prawo jazdy.
Czym są międzynarodowe prawo jazdy ?

Międzynarodowe prawo jazdy są dokumentem rozpoznawalnym na całym świecie, które potwierdzają posiadanie uprawnień do prowadzenia auta. Musisz także posiadać swoje narodowe prawo jazdy, inaczej międzynarodowe prawo jazdy może nie być akceptowane.

Co jest zawarte w cenie wynajmu ?

W większości cena najmu jest ceną całkowitą zawierającą koszt wynajmu, ubezpieczenia i podatki choć w niektórych krajach nie można stosować cen łączonych. Ceny łączone nie obowiązują dla rezydentów Ameryki Północnej i dla rezerwacji dokonanych w krajach Ameryki Północnej. Szczegóły ceny znajdziesz w 2 kroku procesu rezerwacji klikając na „rate details”.

Jakie podatki są zawarte w cenie rezerwacji ?

Ceny podane na stronie zazwyczaj zawierają wszystkie podatki. Jednakże niektóre wybrane opcje dodatkowe mogą nie zawierać podatku VAT. Będzie to wyszczególnione. W celu sprawdzenia jakie podatki są zawarte w cenie proszę sprawdzić warunki wynajmu lub voucher – potwierdzenie rezerwacji jeśli dokonałeś już rezerwacji.

Dodatki.

Mam zarezerwowany fotelik dla dziecka. Gdzie znajdę potwierdzenie w mojej rezerwacji ?

Nie możemy zagwarantować Ci, że zarezerwowany fotelik lub inne dodatkowe wyposażenie będzie dostępne przy odbiorze auta. Jeśli dokonywałeś rezerwacji dodatkowego wyposażenia/opcji podczas procesu rezerwacji to pojawi się to na potwierdzeniu rezerwacji – voucher. Opłata za dodatkowe opcje i wyposażenie nie jest zawarta w cenie wynajmu i musi być uiszczona na miejscu. Zalecamy aby potwierdzić rezerwacje dodatkowych opcji i wyposażenia dzwoniąc do wypożyczalni samochodów.

Mam dodatkowego kierowcę. Gdzie znajdę potwierdzenie w mojej rezerwacji ?

Jeśli rezerwacja jest potwierdzona sprawdzisz to na potwierdzeniu rezerwacji – voucher. Znajduje się to w sekcji dodatki (addition extras). Cena wynajmu auta nie zawiera opłat za dodatkowego kierowcę i musi być uiszczona na miejscu.