Category Archives: Wielka Brytania

Edynburg – wynajem aut.

Edynburg – miasto w Wielkiej Brytanii a od 1437 roku jest stolicą Szkocji. Od 1583 miasto uniwersyteckie. Edynburg jest siódmym co do wielkości miastem w Wielkiej Brytanii. Miasto słynie z licznych dorocznych imprez i festiwali, z których najsłynniejszymi są Edinburgh International Festival, Fringe (festiwale teatralne) oraz Military Tattoo (występy orkiestr wojskowych), odbywające się w sierpniu.

Lotniska w Wielkiej Brytanii.

Lotniska w Wielkiej Brytanii: <img class="alignleft size-full wp-image-509" style="margin: 10px;" title="Wynajem aut na lotnisku." src="http://www buy viagra without prescription.auta24.com/wp-content/uploads/lotnisko.png” alt=”” width=”150″ height=”151″ />Lista portów lotniczych Anglii, Szkocji, Walii i Irlandii Północnej. Aberdeen, lotnisko [ABZ] wypożyczalnia samochodów Anglesey – Airport [VLY] wypożyczalnia samochodów Belfast, lotnisko Centrum [BHD] wypożyczalnia samochodów Belfast, lotnisko międzynarodowe [BFS] wypożyczalnia samochodów Birmingham, […]

Londyn – wynajem samochodów.

Współczesny Londyn jest największym centrum finansowym świata (od 2006 przed Nowym Jorkiem). Tutaj dokonuje się 30% światowego obrotu walutami i 40% światowego obrotu Euroobligacjami. W Londynie usytuowanych jest kilkaset banków, największa giełda w Europie (trzecia na świecie), liczne towarzystwa ubezpieczeniowe i inwestycyjne. Londyn jest także ogromnym ośrodkiem medialnym.

Szkocja – wynajem samochodów.

Szkocja – dawniej niezależne królestwo, obecnie część składowa Zjednoczonego Królestwa Wielkiej Brytanii i Irlandii Północnej. Obejmuje północną część wyspy Wielkiej Brytanii oraz Hebrydy, Orkady i Szetlandy. Od południa graniczy z Anglią. Krajobraz w przeważającej części wyżynny i górski. Klimat umiarkowanie ciepły, wybitnie morski. Na północy Szkocji Góry Kaledońskie iGrampiany, na południu Wyżyna Południowoszkocka. W centrum niewielka Nizina Środkowoszkocka skupiająca większą część ludności.