Cypr – wynajem samochodów.

Cypr – wyspa Afrodyty, wyspa miłości.

Cypr – państwo położone we wschodniej części Morza Śródziemnego u wybrzeży Turcji, Syrii i Libanu.

Na Cyprze występuje subtropikalny klimat-śródziemnomorski z bardzo łagodnymi zimami (na wybrzeżu), i gorącymi latami. W okresie zimy może pojawiać się śnieg ale tylko w górach Troodos. Cypr posiada najcieplejszy klimat (w tym ciepłe zimy) w części basenu Morza Śródziemnego w Unii Europejskiej.

Jeśli wybierasz na Cypr nie zapomnij wynająć samochodu z Auta24.com – wynajem aut.

Z nami możesz wynająć samochód w takich miastach jak :

Larnaka, lotnisko (LCA), Pafos, lotnisko (PFO), Pafos, Limassol, Polis-Latsi, Ayia Napa, Protaras, Nikozja, Limassol – Omonia, Larnaka – Centrum, Nikozja oraz Famagusta.

Tak że jak widzisz nie ma znaczenia dokąd się wybierasz bo wszędzie możesz wynająć auto z auta24.com, pamiętaj też, że na Cyprze panuje ruch lewostronny.

Cypr jest wspaniałym celem Twoich wakacji jest tam wiele atrakcji turystycznych, przyjaźni mieszkańcy, spaniała kuchnia i ogromna ilość miejsc wartych zobaczenie. Jeśli już tam będziesz to warto zobaczyć taki miejsca jak:

Cypr – warto zobaczyć:

Zatoka Lara – warte uwagi jest wybranie się do zatoki Lara na zachodnim wybrzeżu – znajduje się tam rezerwat żółwi morskich. Latem poruszanie się po plaży i dojazd są utrudnione, ale rekompensuje to widok dzikiej plaży i żółwi.

Słone Jezioro Larnaka – jedna z niewielu okazji zobaczenia flamingów w ich naturalnym środowisku (głównie zimą, gdy jezioro nie jest takie wysuszone). Dodatkową atrakcją jest muzułmańskie mauzoleum na brzegu jeziora (podobno zbudowane na cześć córki Mahometa) – miejsce to jest często odwiedzanie prze amatorów fotografii.

Skała Afrodyty – jest to legendarne miejsce narodzin bogini piękna i miłości, a w istocie malownicza plaża ze skałami wyrastającymi prosto z lazurowej wody.

Na Cyprze znajduje się także wiele miejsc i zabytków, które zostały zapisane na listę światowego dziedzictwa kultury UNESCO.

Chirokitia – stanowisko archeologiczne w południowej części Cypru. Zachowały się tu pozostałości neolitycznej osady z VI tysiąclecia p.n.e.

Grobowce Królewskie duża starożytna nekropolia, usytuowana na północny zachód od miasta Pafos na Cyprze.

Kompleks składa się z około stu podziemnych grobowców, które wykuto w litej skale. Powstawały one pomiędzy IV w. p.n.e. a III w. n.e. (większa część z nich datowana jest na IV wiek przed Chrystusem). W niektórych z nich można znaleźć kolumny w stylu doryckim, na ścianach zachowały się również pozostałości fresków. Pomimo, że nekropolia była znana i badana od wieków, systematycznie prace archeologiczne rozpoczęły się w niej dopiero z końcem lat 70. XX wieku.

Wbrew nazwie, w grobowcach nie spoczął żaden król, lecz chowano w nich pafijskich arystokratów i innych dostojników, między innymi namiestników zarządzających wyspą. Ich „królewskość” odnosi się głównie do ogromu całego kompleksu.

Malowane kościoły w regionie Troodos – zespół kościołów prawosławnych na Cyprze o wewnętrznych ścianach pokrytych freskami. W 1985 roku zespół 8 kościołów oraz jednego klasztoru został wpisany na listę światowego dziedzictwa UNESCO. W 2001 roku wpis rozszerzono o kościół Agia Sotira tou Soteros w miejscowości Palaichori. W regionie znajduje się wiele innych kościołów i klasztorów, w tym klasztor Kykkos, które nie zostały wpisane na listę UNESCO.

Pafos, miasto na południowo-zachodnim wybrzeżu Cypru, ważny ośrodek turystyczny. Czwarte największe miasto kraju.

W starożytności istniały tu dwie osady Pafos Palaia (Stare Pafos) i Pafos Nea (Nowe Pafos). Dzisiaj zamieszkane jest Nowe Pafos.

Według mitologii greckiej u wybrzeży Pafos narodziła się z morskiej piany bogini miłości Afrodyta.

Jeśli wybierasz się na Cypr na początku września to nie zapomnij odwiedzić miasta Limassol gdzie odbywa się Festiwal Wina.

Na Cyprze znajdują się dwa lotniska, po jednym w Larnace (LCA) oraz wPafos (PFO).

Informacje dla kierowców wynajmujących samochód.

Ubezpieczenie wynajętego na Cyprze samochodu nie obejmuje obszaru północnej części Cypru (aby tam się udać, wymagane jest wykupienie nowego ubezpieczenia). Na Cyprze obowiązuje ruch lewostronny. Podczas prowadzenie samochodu nie wolno używać telefonów komórkowych. Dopuszczalna prędkość na terenie zabudowanym wynosi 50 km/godz., na drogach szybkiego ruchu 100 km/godz., na pozostałych drogach – w zależności od znaków drogowych.

Wynajem pokoi hotelowych na Cyprze. Rezerwuj pokój.

Pogoda na Cyprze.

[wp_google_weather city=”Limassol, Cyprus” temperature=”c” language=”pl” forecast=”1″]

Cypr mapa:

[mappress mapid=”3″]

Comments are closed.

1 Trackback to "Cypr – wynajem samochodów."

  1. on October 23, 2010 at 5:39 pm