Ibiza, Hiszpania wynajem samochodów.

Ibiza – jedno z najbardziej imprezowych miejsc w Europie.

Ibiza jest trzecia co do wielkości wyspa archipelagu Balearów. Na Ibizie uprawia się głównie oliwki, migdały, winną latorośl, owoce cytrusowe oraz zboża, głównie pszenicę. Istotne znaczenie ma również rybołówstwo.

Dla turystyki Ibiza była wyspą nieodkrytą do końca lat 70. dwudziestego wieku, z dziewiczymi wzniesieniami i krajobrazami. Dzisiaj jest to miejsce gdzie rozwinęła się turystyka masowa. Lotnisko na Ibizie jest jednym z największych w Hiszpanii co do liczby pasażerów. Swoją dużą popularność to miejsce zawdzięcza między innymi temu, że na krótki czas przed staniem się celem wycieczek turystów, wyspa ta była celem wycieczek hippisów. Ibiza, dzięki sławnym klubom muzycznym, takim jak Pacha, Space, Privilege, Amnesia kojarzona jest z muzyką elektroniczną

Najpopularniejszą celem dla turystów jest stolica wyspy – miasto Ibiza. W ciągu dnia sprzyja wypoczynkowi na jednej z tutejszych plaż, jak Playa de Talamanea, Figuerestes, Ses Salines, Es Cavallet i Playa d’en Bossa. Wieczorami miasto zamienia się w jedną wielką imprezę. Bary i kluby czynne są tu przez całą dobę. Znajdziemy tu także dobrze rozwiniętą bazę noclegową, skupiona głównie wokół plaż.

Na Ibizie można wynająć samochód z auta24.com

Kolejny celem turystów to San Antoni de Portmany, który jest kurortem turystycznym, przyciąga on turystów swoją plażą i położonymi wzdłuż niej barami, klubami i dyskotekami z których można podziwiać zachód słońca. Zjawisko to podziwiane z tutejszej Cafe del Mar stało się inspiracją do stworzenia specjalnego rodzaju muzyki i wydania całej kolekcji płyt z utworami sprzyjającymi podziwianiu tego pięknego widoku. Tuż obok miejscowości znajdziemy bardzo ładne plaże i urokliwe zatoczki.

Wynajem pokoi hotelowych na Ibizie. Rezerwuj pokój.

Pogoda na Ibizie.

[wp_google_weather city=”Ibiza, Spain” temperature=”c” language=”pl” forecast=”1″]

Mapa Ibizy.

[mappress mapid=”8″]

Comments are closed.

2 Trackbacks to "Ibiza, Hiszpania wynajem samochodów."

  1. on October 21, 2010 at 12:12 pm
  2. on October 22, 2010 at 6:54 pm