Kreta – Grecja wynajem samochodów.

Kreta – wyspa bogów.

Kreta to najdalej na południe wysunięta grecka wyspa przyciąga błękitną tonią morza, piaszczystymi plażami i słońcem. Tu według legendy urodził się Minotaur, tu także Dedal skonstruował z piór i wosku skrzydła dla siebie i syna…

Kreta jest grecką wyspą położona na Morzu Śródziemnym. Jest ona największą grecką wyspą, i piątą co do wielkości wyspą śródziemnomorską. Największym miastem jest Heraklion (Iraklion).

Krajobraz wyspy tworzą skaliste wybrzeża przeplatające się z szerokimi, jasnymi plażami. Klimat ma cechy umiarkowane jak i subtropikalne. Średnia roczna opadów wynosi 640 mm. Lato jest gorące i suche, w zimie jest chłodniej. W rejonach górskich opady są dużo wyższe niż w reszcie wyspy, szczyty często pokrywa śnieg (od listopada do maja). Roślinność jest skąpa, bujniej rozwija się w wilgotniejszych rejonach.

Na Krecie oprócz pięknych plaż i krajobrazów znajduje się dużo ciekawych atrakcji turystycznych. Największe atrakcje turystyczne to ruiny pałaców minojskich w Knossos, Fajstos, Malii i Káto Zákros, pozostałości archeologiczne w Gortynie, fortyfikacje wzniesione przez Wenecjan w Retimno i Spinalonga, wąwóz Samaria i inne mniejsze wąwozy (Agia Irini, Aradena) .

Jeśli marzycie o błogim wylegiwaniu się na słonecznej plaży warto odwiedzić jedną z miejscowości wypoczynkowych na północnym wybrzeżu wyspy.

Długa piaszczysto-żwirowa ciągnąca się po horyzont plaża w Ammoudarze, romantyczne zatoczki jak te w okolicach Agia Pelagia. Złoty piasek zachęcający do kąpieli słonecznych w regionie Chania. Piaszczyste i piaszczysto-kamieniste plaże oddzielone skalistymi klifami w regionie Elounda. Urocze zatoki i rozsiane po nich wysepki na odcinku między Agios Nikolaos a Eloundą…

Pamiętaj aby wynająć samochód na Krecie z auta24.com.

Wyspa dysponuje także znakomitymi warunkami do aktywnego wypoczynku takie go jak windsurfing, surfing, jazda konna, wspinaczka górska, paralotniarstwo.

Mityczne Knossos z pałacem króla Minosa i labiryntem, gdzie grozę budził pół byk pół człowiek – Minotaur jest jedną z głównych atrakcji. Warto też odwiedzić zabytkowe Rethymnon z potężną wenecką twierdzą i gąszczem wąskich uliczek i pięknie położona na tle majestatycznych gór Chanię.

Warto zobaczyć będąc na Krecie:

  • Chania
  • Rethymnon
  • Fajstos
  • Wąwóz Samaria
  • Agios Nikolaos
  • Heraklion (Iraklion)
  • Jaskinia Dikti
  • Klasztor Arkadia
  • Pałac Minosa z Knossos

Wynajem pokoi hotelowych na Krecie. Rezerwuj pokój.

Pogoda na Krecie

[wp_google_weather city=”Crete, Greece” temperature=”c” language=”pl” forecast=”1″]

Mapa Krety

[mappress mapid=”11″]

Comments are closed.

1 Trackback to "Kreta – Grecja wynajem samochodów."

  1. on October 18, 2010 at 7:35 pm