Majorka – wynajem samochodów.

Majorka – plaże, słońce i zieleń.

Majorka jest wyspą, która znajduje się na Morzu Śródziemnym, jest największą wyspą Balearów. Jest to największa pod względem powierzchni i drugą pod względem zaludnienia wyspa w Hiszpanii (po Teneryfie na Wyspach Kanaryjskich). Podobnie jak inne wyspy Balearów jak Ibiza, Formentera i Minorka, wyspa Majorka jest bardzo popularnym miejscem wypoczynku, zwłaszcza dla turystów z Niemiec, Wielkiej Brytanii oraz w mniejszym stopniu, z Irlandii. Staje się też co raz bardziej popularna wśród turystów z Polski.

Klimat Majorki jest klimatem śródziemnomorskim, i jak można się spodziewać po wyspie jako kurorcie turystycznym, lata są tu gorące i suche, a zimy są łagodne i dość suche.

Atrakcje turystyczne na Majorce:

  • Palma de Mallorka – Najważniejszym zabytkiem w mieście w jego pięknej, zabytkowej dzielnicy pełnej wielkich renesansowych rezydencji i barokowych kościołów jest gotycka katedra, które była budowana ponad 500 lat. Większość z głównych atrakcji Palmy znajdują się w obrębie murów miejskich co ułatwia zwiedzanie na piechotę. Warto jest się wybrać tam po zmroku, aby zobaczyć oświetlony Katedra i Almudaina Palace od strony nabrzeża,jest to niezapomniany widok. Oczywiście historyczne stare miasto Palma jest też pełne sklepów i kawiarni otwartych dla gości, gdzie możecie przyjemnie spędzić chwile.
  • Katedry w Palmie – Podobnie jak w przypadku całej Hiszpanii, Katedra Sa Seu, została zbudowana na miejscu dawnego meczetu arabskiego. Według legendy, podczas żeglugi na Majorkę, w 1230 roku flota Jakuba I-go został zatakowana przez huragan. Modlił się do Matki Boskiej i obiecał, że jeśli przeżyje burzę to wybuduje kościół ku jej czci. Prace rozpoczął w 1306 roku i trwają do dziś z kontrowersyjnym dotykiem Gaudiego dodanym w 20 wieku.
  • Bellver Castle – Zamek Bellver (co oznaczy “piękny widok”) pochodzi z 14 wieku i jest unikalny wśród hiszpańskich zamków dzięki swojej okrągłej budowie. Wybudowany jako królewska twierdza znajduje się nad miastem, przyciąga wielu turystów dzięki wspaniałemu widokowi rozciągającemu się na Zatokę Palma w kierunku lotniska i poza nim. Najprostszym sposobem jest dojechać tam samochodem lub spacerem przez las Terreno El, który jest częścią miasta.
  • Plaże na Majorce – Majorce wzdłuż wszystkich jego linii brzegowej posiada malownicze plaże. I z ponad 300 słonecznymi dniami w roku nie można źle mówić o wyborze tej rajskiej wyspy jako miejsce docelowe wakacje. Większe ośrodki i piaszczyste plaże to Magaluf i Palma Nova na zachód od Palmy i Puerto Pollenca i Alcudia na północnym wybrzeżu.

Wynajem samochodu na Majorce to najlepszy sposób na zwiedzanie wyspy, wszystkich jej zakątków i atrakcji. Wynajmij samochód z auta24.com.

  • Sierra de Tramuntana – Stojąc na wysokości 1445 metrów nad poziomem morza na szczycie Puig Mayor znajdziemy się na najwyższym punkcie na Majorce. Stosunkowo niewielu turystów opuszcza nadmorskie kurorty, przez to więc nie doceniają do końca tego, co ta zielona wyspa ma jeszcze do zaoferowania. Dzień spędzony na zwiedzaniu np: wycieczka w dół północno-zachodniego wybrzeża z Pollenca do Andratx jest po prostu zachwycający. Warto zatrzymać się też na Sa Calobra, gdzie wędrując ścieżkami i przez tunele w skałach dojdzie się do niezwykłego wąwozu wapienia w Torrente de Pareis.

 • Pociąg z Palma do Soller – kolejną wspaniałą atrakcją Majorki jest wybranie się kolejką wąskotorową do Soller. Droga ta jest bardzo piękna a pociąg przejeżdża wśród kilku malowniczych gajów pomarańczowych, cytrynowych i migdałowych. Po przybyciu do Soller można wybrać się tramwajem elektrycznym, który przeniesie Cię w ślimaczym tempie do portu Soller (5 km).
 • Caves of Drach – Na Majorce w wielu miejscach wyspy znajdują się spektakularne jaskinie. Prawdopodobnie najbardziej niesamowita są Jaskinie Drach (Coves del Drach) w Portocristo. Dzisiaj stanowią one jedną z głównych atrakcji wyspy, cztery przepiękne komnaty, tysiące stalaktytów wyglądają jeszcze bardziej imponująco dzięki specjalnie przygotowanemu oświetleniu. Na jednym z podziemnych jazior odbywa się mini koncert a na koniec wizyty turyści mogą wybrać się na przejażdżkę łodzią kierowane przez gondoliera. Dwie inne imponujące jaskinie to Jaskinie Szynki i Jaskinie Arta
 • Valldemossa – W 1838 roku Fryderyk Chopin i pisarka George Sand przybyli na Majorkę do Valldemossie, aby kontynuować ich romans właśnie w tej urokliwej miejscowości, w górach Tramuntana zaledwie 18 km od Palma. Dziś w Valldemossie nadal można kupić książkę “Zima na Majorce” George Sand. Oprócz naturalnego piękna miasta, główną atrakcją architektoniczną jest Królewski Klasztor Kartuzów, w którym znajduje się wiele interesujących muzeów o różnych tematach, jak również mnisie komnaty, w których Chopin i George Sand spędzili krótki czas.

Wynajem pokoi hotelowych na Majorce. Rezerwuj pokój.

Pogoda na Majorce:

[wp_google_weather city=”Palma, Spain” temperature=”c” language=”pl” forecast=”1″]

Mapa Majorki:

[mappress mapid=”39″]

Comments are closed.