Nicea – wynajem samochodów.

Nicea.

Nicea – miejscowość i gmina we Francji, w regionie Prowansja-Alpy-Lazurowe Wybrzeże, w departamencie Alpy Nadmorskie.Nicea leży nad Morzem Śródziemnym, na Lazurowym Wybrzeżu. Jest to znany ośrodek turystyczny, kąpielisko morskie, uzdrowisko, ośrodek sportu i rozrywki (kasyna gry, coroczny karnawał, regaty, tereny hippiczne). Wzdłuż wybrzeża ciągnie bulwar o długości 7 km. Port handlowy, pasażerski i rybacki oraz międzynarodowy port lotniczy.

Nice leży w klimacie śródziemnomorskim, miasto cieszy się łagodnym klimatem przez większą część roku; opadów jest niewiele i koncentrują się głównie w okresie między jesienią a początkiem wiosny (od września do marca).

Lata w Nicei są ciepłe, suche i słoneczne. Opady deszczu są rzadkością w tym sezonie, a typowy miesiąc lipiec rejestruje tylko jeden lub dwa dni z niewielkimi opadami. Maksymalna temperatura rzadko spada poniżej 20 °C, i często dochodzi do 30 °C. Średnia maksymalna temperatura w najcieplejszych miesiącach lipcu i sierpniu wynosi około 27 °C. Absolutne maksimum temperatury jakie odnotowano w Nicei wynosiło 37,7 °C w dniu 1 sierpnia 2006 roku.

Jesień rozpoczyna się zwykle we wrześniu, na początku  słoneczna staje się coraz bardziej pochmurna i deszczowa w październiku, temperatura to listopada zazwyczaj pozostaje powyżej 20 °C, gdzie dni zaczynają się schłodzić do około 17 °C

Zimy w Nicei są łagodne dni charakteryzują się temperaturami od 11 do 17 °C, chłodne natomiast są noce od 4 do 9 °C oraz występują zmienne pogody. Dni w czasie zimy mogą być słoneczne i suche, lub wilgotne i deszczowe. Mróz w Nicei jest rzeczą niezwykłą a i opady śniegu są niezwykle rzadko i zapadają one w pamięci mieszkańców jako wydarzenia specjalne. Średnia minimalna temperatura w styczniu wynosi około 5 °C.

Początek wiosny rozpoczyna się pod koniec marca łagodną i deszczową pogoda i robi się z dnia na dzień coraz bardziej cieplejsza i słoneczna.

Najważniejsze atrakcje i zabytki w Nicei:

Promenade des Anglais (Promenada Anglików) jest słynną promenadą wzdłuż Baie des Anges, zatoką Morza Śródziemnego w Nicei. Przed rozbudową Nicei, linia brzegowa w Nicei graniczyła z opuszczonym odcinkiem plaży pokrytą dużymi otoczakami. Pierwsze domy znajdowały się na wyżej położonym terenie z dala od morza.

Hotel Negresco na Promenade des Anglais został nazwany na cześć Henryka Negresco (1868-1920), który wybudował ten pałacowy hotel w 1912 roku. Zgodzie z konwencjami czasu, gdy Negresco został otwarty w 1913 roku jego front znajdował się od strony przeciwnej do Morza Śródziemnego.

W Nicei wynajmiesz samochód z Auta24.com. To świetny wybór.

Innym miejscem, o którym warto wspomnieć, jest mała ulica równoległa do Promenady Anglików, prowadząca od centrum Nicei, począwszy od Placu Massena, równolegle do promenady w kierunku lotniska na krótkiej odległości około 4 bloków. Ta część miasta jest nazywana “Strefa Pietonne” lub “deptakiem”. Zakaz wjazdu samochodów nadaje charakter bardzo spokojnej okolicy. Tutaj turyści mogą znaleźć szeroki wybór restauracji, specjalizujących się w kuchni nicejskiej jak i różnego rodzaju kuchni zagranicznych. Znajduje się tu również bardzo duży wybór kawiarni, gdzie można usiąść i napić się kawy, gelati i deserów, a także obejrzeć miasto spacerując po jego uliczkach. Oczywiści znajdziecie tam również wiele małych sklepów z odzieżą, obuwiem i pamiątkami.

Inne ciekawe miejsca w Nicei to:

 • Château
 • Monument aux morts
 • The port
 • Cours Saleya
 • Jardin botanique de la Ville de Nice (ogród botaniczny)
 • Musee Massena
 • Marché aux fleurs
 • Old Nice
 • Grand Hôtel Impérial
 • Fort du Mont Alban
 • Plac Massena – główny plac miasta. Znajduje się dwie minuty drogi od starego miasta, Promenady Anglików, centrum miasta i Ogrodu Alberta I
 • Plac Garibaldi – wyróżnia się swoją architekturą i historią.
 • Plac Rossetti – znajduje się w samym centrum starego miasta, otoczony typowymi budynkami, katedrą Sainte-Réparate i z fontanną na jej środku.
 • Cours Saleya – to prawdopodobnie najbardziej tradycyjny plac miasta, w dzień znajduje się tam targ kwiatów.
 • Place du Palais – jak sama nazwa wskazuje, Place du Palais jest miejscem gdzie Palais de Justice (Sąd) znajduje się w Nicei.
 • Obserwatorium w Nicei – powstało w roku 1879 i znajduje się na szczycie góry Mont Gros.

Wynajem pokoi hotelowych w Nicei. Rezerwuj pokój.

Pogoda w Nnicei:

[wp_google_weather city=”Nice, France” temperature=”c” language=”pl” forecast=”1″]

Mapa Nicei:

[mappress mapid=”35″]

Comments are closed.