Ostrzeżenia dla podróżnych – sierpień 2010

Ostrzeżenia dla podróżnych – sierpień 2010.

2010.08.30

Nigeria – zagrożenie zachorowaniami na cholerę i różyczkę

Ministerstwo Spraw Zagranicznych RP informuje obywateli polskich zamierzających podróżować do Nigerii, w szczególności do północnych, północnowschodnich i południowowschodnich rejonów kraju, o istnieniu podwyższonego ryzyka zachorowania na cholerę i różyczkę.

2010.08.20

Indie – zagrożenie terrorystyczne

W związku z sygnalizowanym wzrostem zagrożenia atakami terrorystycznymi na terenie Indii, w tym m.in. zamachami bombowymi w Delhi, Mumbaju, Kolkacie, Bangalore, Dżajpurze, Ahmedabadzie, Suracie i Thiruvananthapuram, Ministerstwo Spraw Zagranicznych zaleca podróżującym do ww. rejonów Indii zachowanie szczególnej ostrożności.

2010.08.13

Indie – utrudnienia w podróżach do Kaszmiru

Ministerstwo Spraw Zagranicznych informuje, że turyści planujący wyjazd w najbliższych tygodniach do regionu Ladakh w Kaszmirze i stanie Himachal Pradeś powinni mieć na uwadze, że region ten nawiedziły w ostatnim czasie liczne lawiny błota i osunięcia ziemi.

2010.08.03

Możliwe zagrożenie bezpieczeństwa w Kenii

W związku z zaplanowanym przez Republikę Kenii na 4 sierpnia 2010 roku referendum konstytucyjnym i możliwością wystąpienia na tym tle zagrożeń bezpieczeństwa publicznego sugeruje się obywatelom polskim, którzy przebywają lub zamierzają udać się do tego kraju, zachowanie szczególnej ostrożności.

Źródło:

Ministerstwo Spraw Zagranicznych

Rzeczpospolitej Polskiej

Comments are closed.