Portugalia – auta wynajem.

Zwiedzaj Portugalię z nami – auta24.com

Portugalia, Republika Portugalska – państwo europejskie położone w zachodniej części Europy Południowej na południowym zachodzie Półwyspu Iberyjskiego. Jest najdalej wysuniętym na zachód państwem Europy, od północy i wschodu graniczy z Hiszpanią, a od zachodu i południa Portugalię oblewają wody Oceanu Atlantyckiego. Dodatkowo w skład Portugalii wchodzi szereg wysp położonych na Oceanie Atlantyckim, w tym Archipelag Azorski (Açores) i Madera (Madeira).

Do Portugalii najlepiej przyjechać wiosną lub latem. Zimą są wyraźne różnice między północą a południem kraju. Na wysuniętym najdalej na południe Algarve zdarzają się wtedy często ciepłe, słoneczne dni, a osłonięte plaże południa pozwalają się opalać przez cały rok. Wieczory bywają chłodne, ale nie na tyle, aby zrazić turystów. W okolicach Lizbony zima jest łagodna, ale nieprzewidywalna – na przemian występują dni słoneczne i deszczowe. W centrum i na północy zimy bywają deszczowe i chłodne, ale nie mroźne. Okresy deszczu są przerywane rozpogodzeniami, stwarzającymi doskonałą okazję do spacerów. W górach jest zdecydowanie zimniej. Śnieg leży od listopada do lutego w Serra da Estrela oraz w pasmach górskich na północy i wschodzie (czasem wystarczy go dla miłośników narciarstwa, ale warunki są dalekie od ideału). Zima trwa krótko – od listopada/grudnia do lutego/marca, ze średnią temperaturą 12 °C. W całym kraju zaczyna być cieplej w maju i czerwcu, a wysoka temperatura utrzymuje się do września. Z wyjątkiem Algarve noce bywają chłodne nawet w lecie, zwłaszcza na wybrzeżu Cascais i Estorilu niedaleko Lizbony. Na wybrzeżu zachodnim woda w Atlantyku jest przeważnie chłodna (22 °C) do lipca. Na południu ogrzewa się wcześniej. W lecie w całym kraju panują upały, a słoneczne dni zdają się nie mieć końca. Na północy bywa tak samo gorąco, jak na pozostałym obszarze, ale występuje większe prawdopodobieństwo deszczu. Na niektórych terenach w głębi lądu spiekota staje się trudna do wytrzymania – w Alentejo i górnym Douro słupek rtęci często utrzymuje się przez dłuższy czas na poziomie 40° C. Algarve latem jest umiarkowanie gorące (31° C), dzięki chłodnym wiatrom zachodnim.

Najlepszym sposobem na zwiedzenie Portugalii jest wynajem samochodu z auta24.com

Więcej informacji o Portugalii:
Portugalia i jego lotniska: “Lotniska w Portugalii – wynajem aut”
Madera – Wynajem samochodow”

Będąc w Portugalii warto zobaczyć takie miejsca jak : Lisbona, Braga, Porto, Coimbra, Sintra, Guimaraes, Obidos, Madera, Azory, Dolina rzeki Côa, Klasztor Zakonu Chrystusa w Tomar.

Wynajem pokoi hotelowych w Portugalii. Rezerwuj pokój.

Pogoda w Portugalii

[wp_google_weather city=”Lisbon, Portugal” temperature=”c” language=”pl” forecast=”1″]

Mapa Portugalii

[mappress mapid=”7″]

Comments are closed.

3 Trackbacks to "Portugalia – auta wynajem."

  1. on October 18, 2010 at 10:12 am
  2. on October 19, 2010 at 4:36 pm
  3. on October 22, 2010 at 7:22 pm