Poznań – samochody do wynajęcia.

Poznań – energia wschodu, styl zachodu.

Poznań to jedno z najstarszych i największych polskich miast, położone nad rzekami Wartą i Cybiną, na Pojezierzu Wielkopolskim. Stolica Wielkopolski i województwa wielkopolskiego. W obrębie miasta znajduje się duży węzeł drogowy i kolejowy oraz międzynarodowy port lotniczy Ławica. Piąte pod względem liczby ludności miasto w Polsce i szóste pod względem powierzchni.

Miasto nazywane jest również w przewodnikach turystycznych “muzyczną stolicą Polski” z powodu działających tutaj chórów chłopięcych i męskich, organizowanym co 5 lat konkursom skrzypcowym oraz lutniczym im. Henryka Wieniawskiego, a także dzięki działalności Orkiestry Kameralnej Polskiego Radia “Amadeus” pod dyrekcją Agnieszki Duczmal, opery i Polskiego Teatru Tańca.

Poznaj Poznań z auta24.com – wynajem samochodów, najlepszy wybór.

Poznań podlega pod przeważające wpływy mas powietrza polarno-morskiego napływającego znad Oceanu Atlantyckiego. Znacznie mniejsze znaczenie mają masy powietrza polarno-kontynentalnego oraz zwrotnikowego. W rejonie Poznania najczęściej występują wiatry zachodnie o prędkościach od 2 do 10 m/s online doctor prescription for viagra. Rejon Poznania należy do obszarów o najmniejszych opadach w Polsce. Na podstawie danych z lat 1971−2000 obliczono, że średnioroczna wysokość opadu atmosferycznego wynosi 634 mm, przy największym średniomiesięcznym opadzie w lipcu 76 mm. Najmniejsza średnia miesięczna temperatura powietrza w Poznaniu wynosi −1,0 °C dla stycznia. Najwyższa średnia miesięczna temperatura powietrza wynosi 18,2 °C dla lipca.

W Poznaniu wdrażany jest markowy produkt turystyki kulturowej – Trakt Królewsko-Cesarski wiodący przez miejsca w związane z osobami władców – królów i cesarzy, z którymi związane jest miasto. Trasa Traktu Królewsko-Cesarskiego poprowadzono by pokazać zmiany w architekturze i rozwoju miasta na przestrzeni wieków.

Przez Poznań przebiegają trasy turystyczne: Trakt Królewsko-Cesarski, europejski Szlak Romański, Szlak Piastowski, Trasa Kórnicka oraz Wielkopolska Droga św. Jakuba. Wokół miasta wytyczono “Pierścień Rowerowy Dookoła Poznania” połączony z centrum siedmioma szlakami dojazdowymi.

Miejscem często odwiedzanym przez turystów jest ulica Półwiejska z duża liczbą restauracji i sklepów, przy której znajduje się Stary Browar uznany przez międzynarodową fundację ICSC za “najpiękniejsze centrum handlowe na świecie”.

Na Starym Rynku w Poznaniu można znaleźć perłę renesansowej architektury, ratusz. Drugim zabytkiem o podobnej wartości jest poznańska fara i pozostałe obiekty dawnego kompleksu jezuickiego. Na wzgórzu nad Starym Rynkiem góruje Zamek Królewski wraz z fragmentem murów obronnych. Najstarszą częścią miasta jest Ostrów Tumski, będący dawniej jednym z ośrodków władzy polskiego państwa. Znajduje się tam najstarsza w kraju katedra będąca miejscem pochówku pierwszych władców Polski oraz domniemanym miejscem chrztu Polski, pozostałości książęcego palatium z X wieku wraz z odkrytą przez archeologów wiosną 2006 r. kaplicą Dąbrówki.

Atrakcji dopełniają liczne kościoły, pałace i zamki, a także monumentalne budowle Dzielnicy Cesarskiej, w tym najważniejszy Zamek Cesarski. Dla osób spragnionych obcowania z przyrodą swoje podwoje otwierają dwa ogrody zoologiczne, ogród botaniczny, palmiarnia oraz zabytkowe parki.

Poznań posiada także zabytki architektury przemysłowej, obiekty sportowe oraz stanowiące centrum wystawiennicze Polski, Międzynarodowe Targi Poznańskie.

Największe atrakcje turystyczne Poznania:

 • Ostrów Tumski ze Śródką – jedyna pozostała z licznych niegdyś w Poznaniu wysp na Warcie. Otaczają ją dwa ramiona rzeki: szersze, zachodnie, które obecnie stanowi główny nurt Warty, oraz węższe, wschodnie, nazywane Cybiną, podobnie jak rzeczka, przepływająca przez Jezioro Maltańskie i do tego ramienia uchodząca, pełniąca też rolę wschodniego kanału ulgi. Z lądem Ostrów Tumski łączą mosty: Bolesława Chrobrego (z lewym brzegiem) i Mieszka I (z prawym brzegiem). 7 grudnia 2007 roku został otwarty most biskupa Jordana, który przywrócił historyczne połączenie wyspy ze Śródką.
 • Stare Miasto – dawna dzielnica miasta Poznania z dużą ilością ciekawych obiektów.
 • Łazarz – jedna z dzielnic Poznania,
 • Ostroróg
 • Sołacz (dzielnica willowa Sołacz)
 • Wilda – najmniejsza z pięciu dzielnic Poznania.Centralnym punktem Wildy jest Rynek Wildecki.
 • liczne kościoły i kaplice
 • ogród botaniczny w Poznaniu
 • ogród zoologiczny w Poznaniu
 • park Wilsona
 • tor wyścigów konnych – Poznań Wola
 • fortyfikacje Twierdzy Poznań
 • pozostałości średniowiecznych murów obronnych

Wynajem pokoi hotelowych w Poznaniu. Rezerwuj pokój.

Pogoda w Poznaniu:

[wp_google_weather city=”Poznan, Poland” temperature=”c” language=”pl” forecast=”1″]

Mapa Poznania:

[mappress mapid=”27″]

Comments are closed.