Ubezpieczenie turystyczne – porady

Ubezpieczenie turystyczne czyli bezpieczne wakacje.

Jeśli wybierasz się na wakacje i chcesz czuć się tam komfortowo, cieszyć się z wyjazdu i wszystkich jego atrakcji, chcesz być pewny, że w razie kłopotów możesz liczyć na pomoc w ich rozwiązaniu to nie zapomnij o ubezpieczeniu turystyczny, ubezpieczeniu podróżnym.

Większość firm ubezpieczeniowych posiada ubezpieczenie dla podróżnych w swojej ofercie. Ubezpieczenie turystyczne zazwyczaj składa się z kilku elementów.

KL czyli Koszty leczenia – jest to zwrot kosztów związanych z leczeniem i pobytem w szpitalu, kosztów wizyt lekarskich, badań, zabiegów medycznych i operacji, kosztów lekarstw i środków opatrunkowych, kosztów transportu do i ze szpitala.

Koszty ratownictwa – ubezpieczenie to pokryje koszty poszukiwań i ratownictwa w górach lub na morzu przez wyspecjalizowane jednostki ratownicze.

Ubezpieczenie NNW – z ubezpieczeniem tym dostaniesz odszkodowanie za uszczerbek na zdrowiu doznany w wyniku złamanej nogi, skręconego nadgarstka, rozbitej głowy i wielu innych następstw nieszczęśliwych wypadków.

Ubezpieczenie bagażu – ten element plisy turystycznej pozwoli Ci uzyskać odszkodowanie w przypadku zaginięcia, kradzieży lub zniszczenia Twoich walizek, toreb, plecaków oraz podobnych pojemników wraz z ich zawartością w postaci odzieży i rzeczy osobistych.

OC w życiu prywatnym – ubezpieczenie to pokrywa wszelkie koszty związanie z odszkodowaniem w momencie, gdy spowodujesz wypadek i z Twojej winy ktoś zostanie poszkodowany.

Ubezpieczenie Sprzętu sportowego – ta część polisy gwarantuje wypłatę odszkodowania w przypadku zaginięcia, kradzieży lub zniszczenia roweru, deski surfingowej, sprzętu do nurkowania wraz ze sprzętem i ekwipunkiem, nart, nart wodnych oraz deski snowboardowej.

Ubezpieczenie Assistance – to całodobowa pomoc, która zajmuje się organizacją oraz koordynacją natychmiastowej pomocy dla nagłych zdarzeń, obejmujących między innymi opiekę medyczną, transport medyczny, poszukiwanie i ratownictwo, hospitalizację i rehabilitację, pomoc administracyjną i prawną, wsparcie finansowe, jeżeli na skutek kradzieży utracisz swoje środki płatnicze, tłumacza, bieżącą informację Twoich bliskich.

Uprawianie sportu – ta opcja oznacza, że ubezpieczenie działa także, gdy uprawiasz podczas wypoczynku sport, między innymi: jazdę na rowerze, pływanie, żeglarstwo, jet ski, banana boat ride, amatorskie uprawianie narciarstwa i wszystkich jego odmian (z wyjątkiem heliskiingu), snowboardu i wszystkich jego odmian.

Sporty wysokiego ryzyka – ten element rozszerza zakres polisy także o sporty ekstremalne, do których można zaliczyć: sporty motorowe i motorowodne, sporty powietrzne, speleologię, wspinaczkę górską i skałkową, rafting, nurkowanie, kite surfing, heliskiingu, heliboardingu, skoki na bungee.

Wynajmując samochód z Auta24.com podstawowe ubezpieczenie związane z wynajmem auta zawarte jest w cenie wynajmu viagra non prescription. Sprawdź w szczegółach ceny wynajmu jakie ubezpieczenie jest zawarte. Zawsze możesz też dokupić ubezpieczenie dodatkowe.

Comments are closed.