Włochy – wynajem samochodów.

Włochy – Repubblica Italiana – raj dla turystów.

Włochy – państwo położone w Europie Południowej, na Półwyspie Apenińskim. Sąsiadują z Francją, Szwajcarią, Austrią i Słowenią. Wewnątrz terytorium Włoch znajdują się ponadto dwa państwa-enklawy: San Marino i Watykan.

Długość wybrzeża włoskiego wynosi aż 7600 km. Oblewają je wody kilku akwenów Morza Śródziemnego: Morze Liguryjskie, Morze Tyrreńskie, Morze Jońskie i Morze Adriatyckie. Najwyższy punkt położony jest na najwyższym masywie Europy – Mont Blanc. Nosi on nazwę Monte Bianco di Courmayeur – jego wysokość to 4748 m n.p.m.

Zwiedzaj Włochy – wynajmij auto z nami – auta24.com – wynajem samochodów.

Około 80% powierzchni kraju zajmują góry. Północną granicę stanowią Alpy, dalej na południe przez cały półwysep biegną Apeniny. Znajdują się tu również jeziora, m.in. Jezioro Trazymeńskie. Największy płaski obszar kraju stanowi Nizina Padańska w północno-wschodniej części kraju. Włochy oblewają cztery morza: Liguryjskie, Tyrreńskie, Adriatyckie i Jońskie. Przy brzegach leżą włoskie wyspy: Elba, Sardynia, Ischia, Capri, Wyspy Liparyjskie i Sycylia.

Obszar Włoch jest aktywny sejsmicznie – na południu kraju znajdują się czynne wulkany: Wezuwiusz (Półwysep Apeniński), Etna (Sycylia), Stromboli i Vulcano (Wyspy Liparyjskie).

Włochy to typowy klimat śródziemnomorski, charakteryzujący się dużym zróżnicowaniem między północą a południem, oraz między nizinami i szczytami gór. Zimy w Alpach są długie i mroźne, a śnieg może zacząć padać już w połowie września. W regionach północnych zimy są chłodne, a lata gorące, natomiast dalej na południe klimat robi się coraz łagodniejszy. Za Rzymem daje o sobie znać sirocco, gorące i wilgotne wiatry wiejące znad Afryki, które przynoszą każdego lata przynajmniej kilka gorących tygodni. W górach silnie zaznaczona jest piętrowość klimatu i środowiska. Klimat wykazuje także zróżnicowanie po obydwu stronach Apeninów. Wschodnie stoki są znacznie bardziej suche niż zachodnie. Włochy mają również gęstą sieć rzeczną i dużo jezior. W okolicach jezior alpejskich klimat jest nieco łagodniejszy. Większość opadów notowana jest na wiosnę i jesień z wyjątkiem Sycylii, gdzie maksimum opadowe przypada na zimę. Średnia roczna suma opadów na terytorium kraju waha się od 500 mm na Sardynii, Sycylii do 3000 mm w Alpach). Średnia temperatura lipca na południu kraju przekracza 25 °C. Średnie temperatury stycznia wahają się od 13 °C na południu do 3 °C na północnym wschodzie.

Włochy od wieków stanowią centrum kultury i sztuki europejskiej. Miłośnicy architektury znajdą we Włoszech tysiące budowli reprezentujących niemal wszystkie style i epoki, a wśród nich etruskie grobowce, greckie świątynie Agrigento, normańskie katedry Cefal i Palermo, rzymskie Koloseum, Forum Romanum i najwspanialsze w świecie gmachy renesansu. W muzeach i galeriach można podziwiać nieprzebrane bogactwo rzeźb – od dzieł antycznych mistrzów greckich i rzymskich poprzez średniowieczne, renesansowe (rodzina Pisanów, Donatello, Michał Anioł, Benvenuto Cellini), barokowe, klasycystyczne (z najwybitniejszym artystą Antonio Canovą), po współczesne. Malarstwo Italii to historia sztuki europejskiej: od fresków w etruskich grobowcach, rzymskich pałacach i willach oraz świątyniach po obrazy szkół malarskich takich jak: florencka, wenecka, umbryjska, parmeńska, sieneńska, z dziesiątkami nazwisk mistrzów zajmujących czołowe miejsce w podręcznikach historii sztuki. A przecież jest jeszcze grafika i rysunek, dzieła sztuki z terakoty, arcydzieła renesansowych złotników, ceramika w muzeach i galeriach tak sławnych, jak m.in. florenckie: Galleria Uffizi, dell’Accademia i Palazzo Pitti, weneckie: Pałac Dożów i Galleria dell’Accademia, Muzea Watykańskie. Warte uwagi są niezwykle piękne, unikalne miasta: Florencja, Neapol, Piza, Rzym, Siena, Wenecja. Włochy to jedna ze światowych potęg winiarskich, znana także ze smacznej i różnorodnej kuchni. Smakosze nie wyjadą z tego kraju rozczarowani, jeżeli przedłożą dobrze zastawiony stół nad plażę, narty czy zwiedzanie.

Największa oferta aut do wynajęcia tylko z auta24.com – wynajem aut.

Największe miasta we Włoszech:

 • Rzym w regionie Lacjum,
 • Mediolan w regionie Lombardia
 • Neapol w regionie Kampania
 • Turyn w regionie Piemont
 • Palermo w regionie Sycylia
 • Genua w regionie Liguria
 • Bolonia w regionie Emilia-Romania
 • Florencja w regionie Toskania
 • Bari w regionie Apulia
 • Katania w regionie Sycylia

Włoskie lotniska znajdziesz tutaj : “Włochy – lotniska – wynajem aut”
Rzym – wieczne miasto – wynajem samochodów”

Wynajem pokoi hotelowych we Włoszech. Rezerwuj pokój.

Pogoda we Włoszech:

[wp_google_weather city=”Rome, Italy” temperature=”c” language=”pl” forecast=”1″]

Mapa Włoch:

[mappress mapid=”17″]

Comments are closed.

2 Trackbacks to "Włochy – wynajem samochodów."

 1. on October 18, 2010 at 10:13 am
 2. on October 18, 2010 at 11:49 am